Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Rasa:      elf ( rod Noldor)

Titul:      Královna elfů, Paní ze Zlatého Lesa, Elfí Paní Lórienu, Paní Galadhrim

Rodiče:   Finarfin a Earwen

Partner:  Celeborn

Děti:        dcera Celebrían a syn Amroth

Příbuzní: bratr Finrod, Orodreth, Angrod, Aegnor

Vzhled:    Velice vysoká, velice krásná a vážná.Dlouhé zlaté vlasy a modré oči se  třpitem hvězd.

Začátek jejího života byl těžký.Patřila mezi vůdčí osobnosti vzpoury Noldor.Po zrádném spálení lodí v zátoce Losgar, patřila Galadriel spolu se svými bratry, strýcem Fingolfinem a jeho syny mezi vůdce těch, kdo se přes tuto zradu dostali pěšky přes ledová pole na nejvzdálenějším severu do Středozemě a zúčastnili se Beleriandských válek Noldor proti Morgothovi.Při jedné z návštěv v Thingolově říši Doriath se však zamilovala do svého budoucího manžela Celeborna a zůstala v Doriathu. Zde se stala učednicí a nejbližší přítelkyní Thingolovy manželky Melian, s božským původem (jednalo se o jednu z Mainar - nižších bohů Ardy-Sředozemě). Odtud pochází podle všeho převážná část její později ještě zdokonalené kouzelné a věštecké moci.Po ukončení Beleriandských válek a zajmutí Morgotha byla Galadriel jedním z mála žijících členů královského rodu Noldor, který se nevrátil s vítězným vojskem do Amanu, ale setrval ve Středozemi - v případě Galadriel to byly celé další dva věky. Láska k Celebornovi, který nechtěl opustit Středozem, a možná i její pýcha jí místo toho vedla na východ- to bylo v prvním věku. Sauron přišel kolem roku 1200, v přestrojení, aby učil Noldor kovářskému řemeslu, ti pak zkuli prsteny moci, Sauron však nechal tajně zkout Jeden, který mohl vládnout všem 19-ti prstenům .Pocítil však v Galadriel nebezpečí a  přinutil zbývající Noldor, aby ji vyhnali.Galadriel odešla do Lórienu. Poté co ostatní zjistili, že je Sauron podvedl, museli být elfské prsteny ukryty. Jeden z nich se také dostal k Celebornově manželce a nejvznešenější z elfích žen Galadriel- Nenja, prsten vody. Nenja jí umožnila vybudovat říši Lothlórien, kde nic nepodléhalo času a rozkladu, a která připomínala elfí království z Prvního věku. Galadriel a Celeborn, ani jejich lid se během Druhého a Třetího věku neúčastnili válek elfů a lidí proti Morgothovu následníkovi Sauronovi, omezili se jen na ochranu hranic vlastní říše. Galadriel byla přesto pro svou moudrost členkou Rady Moudrých, kde se shromáždili nejmocnější z elfích knížat a čarodějů ve společném úsilí o odpor proti Sauronovi. Galadriel se na dálku svou magickou silou potýkala s myslí samotného Saurona a byla schopná svými schopnostmi násobenými mocí svého prstenu nejen odvracet Sauronovo oko od své říše a jejího okolí, ale navíc v omezené míře zkoumat mysl Saurona a předvídat některé z jeho plánů. Po zkončení Války o Prsten odjela, bez Celeborna,29. září roku 3021 za moře Beleager.

·         Noldor byli nejmocnějším národem elfů. Ze všech ras a národů v Ardě nejvíce tvořili dějiny - a o jejich díla Silmarily a Prsteny moci byly svedeny nejničivější války, které Středozem kdy spatřila.

·         Noldor byli, až na výjimky mezi potomky Vanyar a Teleri (další 2 rody elfů), tmamovlasí a vysocí. Ale ona a její bratři byly jako jediní po matce jejího otce Indis plavovlasí.

·         Noldor znamená „Ti, co slují moudrostí“. Vynikali totiž v poznání a v dychtivosti po něm.Všichni Noldor byli skvělými řemeslníky, kteří vynalezli písmo a vytěžili první drahokamy

·         V době Války o Prsten se byla pokud ne nejstarší, pak rozhodně nejvznešenější bytost ve Středozemi, čemuž odpovídala i její moc (smrtelnými lidmi označovaná za kouzelnou).

·         Vlastnila Nenju.Po skončení války odešla do Valinoru, kde žijí Valar (bohové) a rod elfů Vanyar a části Noldor a Teleri.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lord of the rings

(dusan, 20. 8. 2009 13:13)

a taky ze galadriel umi tornado