Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Obrazek

Rasa:           elf ( půlelf )

Titul:           Paní z Imladris a Lórienu, Královna elfů i lidí, Večernice svého lidu

Rodiče:        Elrond a Celebrían

Partner:       Aragorn, syn Arathornův, gondorský král

Děti:            syn Eldarion a mnoho dcer

Příbuzní:     bratři Elladan a Elrohir

Vzhled:        Mladá, a přece ne.Bílá a čistá tvář a světlo hvězd v jasných očích, šedých jak bezoblačná noc.Podobná Elrondovi, říkalo se, že se v ní na zem vrátila podoba Lúthien.

Narodila se v roce 241 v Roklince.Mládí strávila v zemi své matky, v Lórienu.Když byla mladá její matka byla zajata skřety a mučena.Jejím bratrům se jí sice podařilo vysvobodit, ale ona zatím ztratila všechnu svou radost ze Středozemě a tak odplula za Moře do Země neumírajících (elfů).V roce 2951 se vrátila do Roklinky, ke svému otci,  kde v lesích Imladris potkala Aragorna, Isildurova dědice, který se se svou matkou Gilraen skrýval přes Sauronem. Krátce po té však Aragorn odjel (pracoval s Gandalfem proti Sauronovi) a Gilraen se vrátila do Gondoru.  Po čase se však znovu potkali v Lórienu na pahorku Cerin Amroth, kde Aragorn jí dal Barahirův prsten, ona se zmilovala a zvolila si smrtelný život.V době Války o Prsten měla odjet přes Moře.Odmítla ale splnit přání svého otce, který nechtěl aby zůstala ve Středozemi a aby tam zemřela. Také se zasloužila o zkutí Aragornova  zlomeného Narsilu, Elendilova meče,  v nový meč, Andúril-plamen západu. Po skončení Války se v  Minas Tirith provdala za krále Aragorna. Musela se však rozloučit se svým otcem který jako jeden z těch jenž nesli Tři prsteny odjel za Moře. Po Aragornově smrti o 120 let později odchází sama do Lórienu, kde na pahorku Cerin Amroth umírá.V tom samém roce si Aragornův přítel, elf Legolas, postaví  v Ithilienu (knížectví Gondoru a elfí kolonie) loď a vydá se přes Moře.Sním odjíždí i jeho přítel, trpaslík Gimli kterému elfové, i přesto že nenesl prsten a není to elf tuto cestu povolí. Tím je ve Středozemi konec Společenstva prstenu.

  • Elfové jí nazývali Večernicí (Undómiel) svého lidu.
  • Byli tři sňatky elfů a lidí: Lúthien a Beren, Idril a Tuor, Arwen a Aragorn.
  • Je vnučkou Galadriel a Celeborna.
  • Její bratři jsou o 111 let starší.
  • V době její smrti jí bylo 2900 let.
  • Ve filmu zastává tak trochu úlohu bojovného ženského faktoru, v ústředním ději knihy se drží ona i ostatní elfové tak trochu stranou.Rozšíření jejího příběhu v knize však můžeme nalézt v dodatcích.
  • Ve filmu věnuje svůj šperk Aragornovi, jako důkaz své lásky.V knize tento šperk věnuje Frodovi jako útěchu za to, co musel na cestě do Mordoru prožít.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Elfové

(Elf, 14. 11. 2009 14:01)

Koho máte radši - trpaslíky nebo elfy? Já teda elfy:-D Dokonce jsem o nich udělal stránky - www.elf.nazory.cz - tam si taky můžete přečíst pár zajímavostí;)

Arwen and Aragorn love

(Arwen, 24. 9. 2009 15:00)

Lavuju arwen a aragorna sou to moji milasci ale ne že bych byla lesba to ne ale aragorn je krasavec.

Detailky ne negat. kritika

(meeeeeeeeee, 13. 10. 2007 20:35)

Nevím o tom, že by byl Ithilien elfí kolonie - zdejšímu lidu kolovala v žilách částečně elfí krev některé z Nimrodeliných družek, se kterými se tam ztratila. V knížce nedostal Frodo šperk, který ve filmu věnovala Arwen Aragornovi - Frodo dostal hvězdu na řetízku, ale ne Elessar (ve filmu ho dala Arwen Aragornovi) - ten dala Aragornovi v knížce Galadriel.